• Menu
  • Menu
View from Marina Bay Sands in Singapore

Фантастичниот Сингапур!

View of Transylvania mountains

Брашов, Короната на Трансилванија

10 работи што треба да се направат во Куала Лумпур

Ние издвоивме 10 работи кои дефинитивно треба да ги направите кога ќе ја посетите Куала Лумпур, главниот град на прекрасната Малезија. Од кинескиот ѕид па се до  Бату пештерите! 1. Кинески град во Куала Лумпур – Купи панорамски леќи за мобилен! Можете да ги најдете во кинескиот...

Плажа Арамбол Новогодишна ноќ – Гоа

Општи информации? Каде е Arambol плажата? Што е симбол на Гоа? Како да се стигне до Arambol плажата? Сместување?  Плажа? Што да понесете со вас? Нема срам да одиме на место само за одмор. Да се ​​релаксираме и да избегаме од секојдневниот живот. Гоа и повеќе специфични плажи како...

10 работи што треба да направам во Барселона

1. Basílica de la Sagrada Familia Катедралата која што José María Bocabella ја инспирира после посетата на Ватикан и бродот со знамиња од реацијата на Antoni Gaudí’. Дел од архитетска уметност која што Gaudí за жал немаше време да ја заврши. Таа е еден вид на замок од надворешен и...

Закинтос – Fior di Levante

Занте е совршено место за одмор за семејството, паровите или тинејџерските компании. Зависи каде ќе престојувате, ќе најдете поинаков вид забава

Куала Лумпур е погоден за семејство и одмор за двојки

Куала Лумпур е погоден за семејство и одмор за двојки. Градот е безбеден и за фамилии со деца , со бројни атракции за нив. Ајде да одиме во Малезија! Општи информации за Куала Лумпур Како да се стигнете до Куала Лумпур Транспорт низ градот Што нè изненади! Што е Куала Лумпур познат по...

10 работи што треба да ги направите на плажа Арамбол – Гоа

Освен уживање во прекрасната песочна плажа, областа нуди многу опции за забава. Ние се собраа во мора да направите работи листа на 10 активности кои треба да направите пред да заминете. 1. Зделка! Колку и да е цената на производот ќе можете да ја намалите цената во многу прилики помала од...

  • 2 Continents visited
  • 14 Countries visited
  • 26 k Miles traveled
  • 159 Days traveling
  • 35 Stories written

Maps

The website uses cookies in order to offer you the most relevant information. Please accept cookies for optimal performance! more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close